Fórum

Přidat nový příspěvek

Vaše jméno:
Text příspěvku:
Ochranný kód: Ochranný kód Vygenerovat jiný kód
(opište kód z obrázku)

Lenka a Petr / 24.12.2020 13:50:58

Ahoj kluci. I letos vám i všem vašim blízkým přejeme pohodové a klidné Vánoce. Toho klidu je sice, co se týče muziky, na náš vkus až moc, ale o to více se těšíme na dobu, kdy se zase uvidíme. A doufáme, že to bude co nejdříve. Do nového roku vám přejeme hlavně hodně zdraví a štěstí.

Sifon: Moc děkujeme, taky přejeme vše nejlepší do nového roku a taky se těšíme na hraní. S tím, že by to bylo co nejdříve, ale moc nepočítáme. Kapelník odhaduje, že to půjde asi zase až na venkovní sezonu.

stand12@gmail.com / 1.12.2020 20:55:16

Asi je to blbej dotaz, ale už je nějakej předběžnej rozpis na příští rok, pokud se bude hrát?

Sifon: S pořadateli jsme v kontaktu, ale teď nemá smysl cokoli plánovat. V podstatě čekáme, jaké akce vůbec bude možné dělat, kdo je bude ochoten dělat a podle toho se zařídíme.

vita.kakol@email.cz / 4.10.2020 15:36:30

Ahoj, mám jednu takovou prosbu. Chci udělat takovou historickou mapu plzeňských muzikantů, a to ve formě databáze, tak i jako velký nástěnný graf. Kdo kde hrál, kdo s kým, provázanost kapel a tak. Mohli byste mi dát nějaký přehled, kde všude hráli nebo hrajou muzikanti, co prošli Sifonem?

Sifon: Čau, já se obávám, že na takový graf by Ti nestačilo ani plátno z plzeňského amfíku. Já jsem taky tak trochu kronikář, takže Ti můžu napsat zhruba přehled, který mám v hlavě já. JAN PFALZER (50 plus), JIŘÍ MIKEŠ MILÝ (Alice, Palice), JIŘÍ MOTHEJZÍK (Extra Band, Gepard, EBr), JIŘÍ VÉBR (Teslar, Orchestr Oty Hellera, snad i nějaký Saga revival), MICHAL VANĚK (Abba Stars, Fobie), ZDENĚK JAKUBEC (Medium, Ultramarin, Excalibur, City, Pumpa), VÁCLAV ŠELMÁT (Ultramarin), DAN DOBIÁŠ (Expander, Abba Stars, Fobie, Kečup), ROMAN HEJNÝ (Expander, Kohn), TOMÁŠ NAVRÁTIL (Mystery, Disaster, Jabkowitz, Kohn, Tom Cover Band, Aligátor), MARTIN NOVÝ (Paradox), PETR KOSTKA (Doutnající pařezy), KAREL MALÝ (Tanit, Pestalozzi, Košík Band, Faux Pas Fonet), JIŘÍ ŠANTORA (Sunset Strip, The Fool), KAREL BABKA (Iron Maiden revival, Golf, Extra Band, Invader), MILOSLAV ORCÍGR (Akrobat, Sapon, City, Gepard, Jabkowitz, Turbo a plno dalších), TOMÁŠ PÍCL (Greymon, Karakela).

burdam@email.cz / 20.9.2020 17:07:20

Zdravím, rád bych si koupil CD Sifon 2007 a CD Sifon-”Srdce v okovech”. Můžete poradit, kde se dají zakoupit. Avik Plzeň je nemá k dispozici a na mé nespočetné emaily mi bohužel nikdy nepřišla žádná odpověď. Psal jsem příspěvek do Fóra dne 26.08.2020. a do dnešního dne nemám žádný výsledek. To je opravdu takový problém tyto CD sehnat. Schází mi již jen tyto 2 CD tituly, ostatní se mi podařilo sehnat!!!Děkuji za pozitivní odpověď. Milan.

Sifon: Ahoj, na Tvůj dotaz 26.8. jsme odpovídali, možná nemáš aktualizované stránky a odpověď se nezobrazuje. Práva k vydávání všech našich dosavadních alb má vydavatelství Avik. Obávám se, že reedici našich alb není v jeho brzkých plánech. Pokud máme správné informace, tak v poslední době prodávalo naše alba nikoliv jako lisovaná, ale jen jako CD-R (tedy vypalovaná). Posílám Ti odpověď pro jistotu i v emailu. Tomáš - SIFON

Burda Milan / 26.8.2020 20:30:32

Zdravím kapelu Sifon, rád bych se informoval, kde bych mohl zakoupit CD Sifon 2007 a Sifon-”Srdce v okovech”. Jsou to jediné CD, které mi chybí, jinak mám vše. A rád bych tyto dvě CD sehnal, Nemůžete poradit kde? Zdraví Milan.

Sifon: Zrovna koukám na stránky vydavatelství Avik a tato 2 tam také nevidím. Ale zkus se zeptat na jejich emailu, i když se obávám, že když je nemají v tuto chvíli nabídce, tak to CD vydavatel maximálně vypálí (byť k tomu dá originální obal).

Alex / 25.8.2020 17:55:00

Zdravim daju sa niekde kupit vase cdcka? Nikde tu nevidim shop ... mal by som zaujem .. Dakujem za odpoved.

Sifon: Ahoj, naše CD by měl mít k dispozici náš vydavatel: www.avik.cz

petr.nikl@gmai.com / 25.8.2020 12:34:03

Chtěl bych Tomášovi poděkovat za jeho album Karakela. Chtěl bych se zeptat, jestli ta kapela bude koncertovat, je to bomba.

Sifon: Ahoj, díky moc. Karakela byla od počátku zamýšlena jako studiový projekt, koncertovat zřejmě nikdy nebude. Ale pokud by se v budoucnu vracel na pódia Greymon, určitě se budou hrát i věci z tohoto alba. Každopádně jsem rád, že se líbí. Tomáš

Lenka a Petr / 20.8.2020 22:33:58

Ahoj, zaznamenali jsme dotaz co spojuje Sifon a C&K Vocal? Je to přeci song Generace! Zdravíme autora kvízu!????

Sifon: Jojo, náš facebookový kvíz. Kromě Generace také píseň Saga (Super Special).

Maximal / 8.8.2020 04:06:28

Kozolupy skvělé. Začátky Sifonu si nemůžu pamatovat, přesto jsem na ně rád zavzpomínal. B. Sluku jsem znal jenom z nahrávek, vidět ho naživo byl splněnej sen.

Sifon: To nás moc těší, v Kozolupech to všechno před 41 lety začalo, takže byla ideální příležitost.

Martin / 9.7.2020 22:04:40

Díky za super muziku v Krčmě u Žraloka bylo to bezva.

Sifon: Děkujeme, občas je třeba vyjet za hranice domovského regionu.

johnsmith@email.cz / 20.6.2020 22:02:07

V Podhájí jsme si to moc užili, super prostředí, mraky lidí a výborná kapela.

Sifon: Díky, asi nepřekvapí, že jsme si to užili též :-)

Rubeš / 20.6.2020 02:26:00

Zdravím hned po příchodu z Vlčtejna. Byl to mazec. Viděl a slyšel jsem Sifon za poslední rok v různých obsazeních, ale kytarový tandem Sluka Pícl mě dostal. Fakt nářez!!! Těším se na příště.

Sifon: Moc děkujeme. Možná má opravdu ta kombinace prvního a posledního kytaristy Sifonu něco do sebe :-)

Lenka a Petr / 31.5.2020 18:09:34

Ahoj kluci, konečně po té dlouhé ”divné” době zase trochu radosti (zveřejnění akcí)!!! Ten absťák už se nedal vydržet. Moc se na vás, a doufáme, že i na nějaké novinky, těšíme.

Sifon: Děkujeme, už se taky těšíme. Novinek je složeno dost, snad už se konečně dostane i na nazkoušení.

Wenita / 23.5.2020 18:04:29

Tak pánové, snad se brzy uvidíme na nějaký akci! Bez SIFONU to tak nějak není ono ;-)

Sifon: I po zrušení největších akcí (ještě kvůli nim pořád bereme antidepresiva) zůstane rozpis docela bohatý. A něco ještě přibude. Koncerty zveřejníme už brzy, těšíme se.

fanoušek / 30.4.2020 11:23:34

Ahoj kluci, vypadá to že si konečně v létě zahrajete. Zatím se říká, že pro 200 lidí, ale pro zatím alespon tak. Držím vám, ale i dalším kapelám palce.

Sifon: Jojo, budeme doufat, že v létě vyjedeme (a zároveň budeme doufat, že ten limit bude třeba ještě zvýšen). Jen je škoda, že přijdeme o hodně větších akcí, v posledních letech jsme přes léto dost jezdili festivaly, pivní a městské slavnosti. Ale třeba ta situace lidem pomůže ke zjištění, že celovečerní akce na parketu za vesnicí je ve většině ohledů zábavnější než mraveniště na velkých festivalech. Tak si budeme s dalšími regionálními kapelami držet palce.

fanoušek / 14.4.2020 15:37:56

Ahoj zdravím vás, tak sem se dočetl, že nás čeká moc skvělé léto. Bez festivalů, bez koncertů atd. Ty koncerty prý možná na podzim. A si myslím, že to začne klubama, kulturákama a ty zimáky jaký mají jec třeba Kabáti, tak to teda fakt nevim, nevim. Kdyby alespon dovolily, parkety pro 150 lidí. Přeji pevné zdraví a napište, jak to vidíte vy.

Sifon: Ahoj, nám samozřejmě nezbývá než vyčkávat, až bude možné vyjet. Můžeme hrát na akcích takové velikosti, abychom byli spokojení my, aby byl zaplacený zvukař, aby byl spokojený pořadatel a v neposlední řadě aby návštěvníci koncertů odcházeli s pocitem, že navštívili pořádnou akci a ne domácí zahradní párty. Z akcí do 50 licí (jak se zatím uvažuje) by si asi ani jedna z těch čtyř skupin velké uspokojení neodnesla. Štve nás to hlavně kvůli tomu, že na letošek jsme tam měli domluvených pár docela zajímavých akcí a festivalů, které nás zase mohly posunout dál. Současné mírné uvolnění nám snad aspoň umožní začít zase zkoušet.

sikasova@email.cz / 18.3.2020 09:37:32

Prohlédla jsem taky všechny videa z Alfy, šlape vám to. Největší nářez je Na zelenou. Tu jsem neznala, ale pouštím si ji furt dokola. Ale dáte tam taky nějakou pomalou? Třeba tu novou?

Sifon: Děkujeme, tak proto má Na zelenou víc zhlédnutí než ty další :-) My jsme v Alfě moc pomalých nehráli. "Nový příběh", což je ta novější balada, jsme dali na náš bandzone, na zveřejnění videa to asi nebude.

Lukas / 10.3.2020 18:54:53

Tak díky aspoň za pár těch klipů na youtube :) Je to i jako pěkná vzpomínka na povedenej večer... Paráda jestli se chystá nová deska to se už všichni moc těšíme! Mimochodem jedna z vašich krásnejch věcí co ještě na žádném albu nevyšla je Lohengrin...to kdyby se na novým cd objevilo by myslim potěšilo nejednoho vašeho příznivce... tak mnoho hudebních zdarů vám všem!

Sifon: Ajajaj, asi tě zklameme i s druhou odpovědí :-) S nahráváním nevydaných skladeb autorů, kteří už v Sifonu nehrají, nepočítáme. Ale do studia je každopádně cesta ještě dlouhá... Ale videa z Alfy ještě nějaká máme, ale nemáme v tuto chvíli nikoho, kdo by měl čas je sesynchronizovat s tou nahrávkou z mixáku.

Lukas / 9.3.2020 01:56:43

Zdravím Vás borci, tak od oslavy vašich krásných 40tin utekl pomalu rok (a že to byla super akce).. tak by mě zajímalo jestli konečně vyjde to slibované DVD z toho koncertu...myslím si že by to bylo super...pár videí jsem viděl na youtube ale chtělo by to ucelené dývko to by byla paráda! :) tak ať vám to dál tak pěkně šlape a vše se daří!

Sifon: Ahoj, moc děkujeme za vzpomínku na výroční koncert, ale s tím DVD to bude nedorozumění. Slíbili jsme jen to, že nějaká videa zveřejníme. Jde o hrubou nahrávku z mixáku od Jardy Kočárka. Pro nahrávání DVD jsme tam neměli techniku, která by umožnila dodatečné zpracování. Na minulých DVD se toho muselo upravovat, přehrávat a hlavně přezpívávat opravdu hodně, aby se to mohlo pustit oficiálně mezi lidi. Máme radost, že Alfu jsme mohli vypustit do světa přesně tak, jak jsme ji na místě zahráli, ale na vydání to není, i když nám lichotí, když si to někdo jako oficiální DVD dokáže představit. A taky bude lepší, když se současná sestava bude na oficiálním nosiči prezentovat svou tvorbou než přehrávat písně, z nichž skoro všechny byly v minulosti už dvakrát nahrány.

rgrgrree@gmail.com / 2.3.2020 06:12:10

Čau, na vašich koncertech jsem nakoupil CD - Tomášovo Karakelu a Greymon a Mílovo Abstinu. Všechno úplně nádherná hudba. Jestli takhle bude znít nový Sifon tak to bude něco.

Sifon: Tomáš i Míla moc děkují. Nový Sifon bude určitě pomalejší než Greymon, méně artový než Abstina a víc do tance než Karakela.

denny@bigmir.net / 19.1.2020 03:49:13

Ahoj, přeji dalších 40 úspěšných sezon.

Sifon: Děkujeme. S těmi 80 sezonami nevíme, nejsme žádnej orchestr. Zatím se spokojíme s několika dalšími :-)

Tomáš 25 / 18.1.2020 15:36:30

Ahoj Kluci, chci Vám poděkovat za skvělou zábavu. Jste skvělý muzikanti. Díky Vám jsem si moc užil svoje nározky. Tomáš Sedláček

Sifon: I my děkujeme, moc nás to těší a přejeme všechno nejlepší a ať si i nadále dokážeš užívat muziku. Takových hudebních fanoušků, kteří muzikou opravdu žijí, je dnes už málo.

Simona / 13.1.2020 23:53:43

Díky chlapi, že ste přijeli, bylo to úžasný snad se ještě uvidime. servika z hospody U cafourka diky

Sifon: Děkujeme za pohostinnost a skvělou atmosféru, určitě bude mnoho příležitostí se zase vidět a slyšet.

Jirka / 12.1.2020 13:37:22

Ahoj, několik fotek akce Mirošov sokolovna 2020 najdete na:jimet.rajce.net

Sifon: Děkujeme. Krásné zachycení příprav a začátku akce (všimněte si, s jakým výrazem kdo přichází na sál). Několik fotek (konkrétně tři) z konce akce jsou na našem facebooku www.facebook.com/sifonrockplzen

:-)

Eliška / 9.1.2020 16:37:11

Ahooooj.

Sifon: Ahooooj.

Mařenka / 31.12.2019 14:15:10

Ahoj sifoni, díky za hezké koncerty, několik jsem si jich letos užila. Ať vám to i dál šlape, do nového roku vám přeji všechno nejlepší, hodně zdraví a hlavně hodně nových písní, přibývají vám hrozně pomalu. Takže Mílo, Tomáši, do práce!!

Sifon: Moc děkujeme, taky přejeme vše nejlepší v novém roce. Nové písně přibývají zatím na notových osnovách (a myslím, že opravdu stojí za to), bude vyvinuto maximální úsilí, aby byli muzikanti nahnáni do zkušebny a písně byly uvedeny v život.

Roman / 27.12.2019 12:35:50

Zdravím Sifon, konečně jsem se na vás v Radnicích dostal. Byl jsem příjemně překvapen, jak to zase šlape. A díky že jste vytáhli z muzikantského důchodu Bohouše Sluku, to je prostě pan kytarista. Tomášovo hra se mi taky líbí, hraje to po svém a hezky si s tím hraje. Má to teď energii. Snad se na vás dostanu zase častěji.

Sifon: Ahoj, díky za pochvalu, moc si toho vážím. Když jsem do Sifonu nastupoval, varoval jsem Jirku s Mílou, že jsem zvyklý při hře dost improvizovat a že jsem doposud hrál jen skladby, které jsem složil nebo se na nich autorsky poodílel. Byli odvážní a nechali mi v aranžích hodně volnou ruku. Zatím se to obešlo bez lynčování :-). Každopádně jestli existuje kytarista, jehož styl se napodobit nedá, tak je to právě Bohouš. K tomu, abych byl se svou hrou spokojený, mám ještě hodně daleko, ale potěšil jsi mě, ještě jednou díky, Tomáš - SIFON

Petr a Lenka / 24.12.2019 16:39:18

Ahoj kluci, přejeme vám i vašim rodinám krásné a pohodové svátky vánoční a do nového roku hlavně hodně zdraví a štěstí. Vám pak i spoustu muzikantských úspěchů a plné sály lidí, kteří při vaší hudbě zapomenou na každodenní starosti, setkají se se spoustou přátel a prostě si to užijí. Mějte se fajn a na brzkou shledanou.

Sifon: Moc děkujeme za krásné přání. Všem fanouškům přejeme v příštím roce také všechno nejlepší a snad jim třeba už konečně i něco nadělíme :-)

Milan / 14.12.2019 09:27:58

Dobrý den, akce v Alfě 28.12. je zrušená? V listopadu v plánu ještě byla.

Sifon: Je to tak. Mělo jít o akci trochu větších rozměrů, ale organizátor od jejího uspořádání nakonec ustoupil. Poté jsme zvažovali, že tu akci uděláme jinde a v klasickém stylu, ale mezitím u nás proběhla náhlá změna na postu baskytaristy, takže jsme si nakonec nechtěli dělat konec roku ještě hektičtější, než ho při tom všem máme.

aram64@seznam.cz / 14.9.2019 00:53:46

Malinko kritiky v té slávě. Na Sifon jsem chodil vždycky rád jako na většinu bigbítů. V Plzni na Gambrinus dni jsem Vám nerozuměl jediný slovo zpěvu. A to už při mém hudebním hluchu je co říct. Stejný dojem mi potvrdil i kamarád a manželka. Kousek dole po Vás Extráč znatelně jinej level. Kámoš říkal na tohle už nikdy nepůjdu- ty hrály před třiceti lety lépe než dnes s jinou technikou. Do Kaznějova na koupák jsem už radši nešel, přesto, že jsem místní a radši vyrazil až druhý den do Plas na Brutus. Nádherná tancovačka s kvalitní účastí. Jsem zvědav až uslyším ten druhý Sifon z Vénou Šelmátem abych mohl porovnat.

Sifon: Ahoj, na akcích festivalového typu, jako je Gambrinus den, závisí kvalita zvuku čistě na přítomném zvukaři. Každopádně děkujeme za zpětnou vazbu, ta je pro nás vždy cenná a vždy si z ní něco vezmeme, ale přiznáme se, že nás Tvá informace trochu zaskočila, protože na této akci jsme byli pod bedlivým drobnohledem lidí z agentury, co dělá akce pro pivovar (my o nich vůbec nevěděli), a ti byli spokojení natolik, že jsme hned vzápětí dostali nabídku na další akci. Extráči mají muziku postavenou hodně na zpěvu a muziku tomu mají uzpůsobenou, my ale chceme, aby nástroje hrály se zpěvem víc rovnocennou partii, takže, když to řekneme lidově, vždycky budeme dělat o trochu „větší bordel“ než oni. Že jsi nešel do Kaznějova, je škoda, tam nás zvučil náš stálý zvukař Jarda Kočárek, zvuk byl excelentní (máme i nahrávku z mixáku) a účast za Brutusem nezaostávala (viz fotky na našem facebooku). Tuto akci si zopakujeme, tak budeme rádi, když si ji příště nenecháš ujít, protože nejen pro Tebe, ale i pro Sifon je Kaznějov něco jako domov.

Milan / 12.9.2019 20:29:16

Zdravím Sifon,

 

nevíte, zda existuje lisované CD Sifon - Generace (1996), nebo Avik z důvodu nízkého nákladu Cd vypaloval.... Já mám pouze vypalované s potiskem a obalem...

Sifon: Ahoj Milane, CD lze pořídit asi jen tady. Žádné jiné provedení této desky v současnosti neplánujeme. https://www.avik.cz/obchod/rockova-hudba/sifon-generace/

fanoušek / 31.8.2019 19:24:13

Ahoj slyším na vás samou chválu a proto přeji abyste si to užily. Nechystáte, třeba příští rok natočit nové Cédo a udělat třeba nějaký klip?

Sifon: Ahoj, děkujeme za pochvalu. Co se týká nového CD, něco se chystí. Práce je to ale hodně a zatím jsme na začátku. Plány ale máme. Drž palce ;-)

Jarmila / 9.4.2019 12:46:25

Koncert 6.4. v Alfě byl výjimečný!!! Skvělá atmosféra, muzika, hosté, prostě to nemělo chybu!!! Díky především Jirkovi Vébrovi, který měl hlavní zásluhu na zdařilém a mimořádném večeru pro mladé i pro nás, pamětníky... :-)

Sifon: Díky ;-)

Lukas / 8.4.2019 00:31:52

Díky moc za skvělej večer v Plzni v Alfě. Hráli jste skvěle! . . a všimnul jsem si že tam někdo natáčel na kamery nechystáte z té akce dvd? to by bylo fajn.

Sifon: Díky!!!

Video se chystá ;-)

Petr a Lenka / 7.4.2019 18:47:30

Ahoj kluci, včerejší večer byla prostě bomba!!! Sice naše hlasivky stávkují ještě teď, ale stálo to za to. Děkujeme, že se vám povedlo dát dohromady bývalé členy, byl to opravdu zážitek. Jako za starých časů, kdy jsme vesnickými zábavami žili a všechno bylo tak nějak lepší a bezstarostnější. Přejeme vám do další ”čtyřicítky” hlavně hodně zdraví, ať vám to stále výborně hraje a ať jste pořád fajn parta, jako nyní.

Sifon: Díky!!!

Petr a Lenka / 27.3.2019 21:19:56

Ahoj kluci, zaregistroval jsem dotaz jestli někdo ví proč je na vašem Facebooku video od Saxonu, no to je přeci Jeňo jsi dřevo, něco mi říká že ji brzy uslyšíme, ale možná se mýlím ????

Sifon: 100% ;-)

Charon / 16.3.2019 20:49:54

Opravdu si nelze koupit někde lístky aby

jsem nemusel čekat a dostal se tam.

Sifon: Lístky jsou až na místě. Pokud by to byla komplikace, tak se omlouváme, ale teď už je pozdě to měnit: o)

Těšíme se ;-)

Lukas / 14.3.2019 17:26:43

Jen pro info se chci zeptat od kolika do kolika bude ta akce v Alfě trvat a kolik bude přibližně stát lístek? Děkuji, mám v plánu tam taky vyrazit...

Sifon: Program začne v 9 večer. Do kolika se bude lumpačit těžko říct ;-)

Lístky budou na místě za 300,-

Těšíme se :-)

Jana / 13.3.2019 08:37:55

Ahoj,

máme s partou v plánu jet na oslavu 40 let. Dají se koupit lístky v předprodeji?

Sifon: Ahoj,

lístky jsou k mání na místě. Těšíme se.

fanoušek / 2.3.2019 00:54:54

Ahoj nemohu spát a opět sjíždím obě DVD co máte. Nomohu si však vybrat, protože je každé v ničem jiné a přesto jsou obě skvělé.

Sifon: Podle nás je DVD z roku 2010 po muzikantské stránce mnohonásobně lepší než to z roku 2015.

ROSSTA / 15.2.2019 17:02:29

.....ZDRÁVÍM ” NEALKO ” !!!! - ČTU TĚŠÍM SE NA NOVÉ PÍSNĚ...... BUDE NĚCO NOVÉHO V DOHLEDNU ...ALBUM? / ZLÍN

Sifon: 6.4. oslava 40 let kapely

Petr / 21.1.2019 09:17:57

Také mám rád Venu, ale je tam bohužel sám, nikdo mu se zpěvem nepomůže a hudební projev je také slabší. Postupem času musím uznat vaší větší kvalitu. Líbíte se mi čím dàl víc a těším se na další nové písně. Hudbě zdar!

Jimet / 20.1.2019 17:44:16

Pár fotek ”Chválenice” je na: https://jimet.rajce.idnes.cz/

elesen / 16.1.2019 19:13:11

To, co ste urobili s pesnickou od Karola Duchona, Mam ta rad, je uzasné. Gratulujem.

fanoušek / 16.1.2019 15:55:48

Ahoj jsem spíše příznivec Sifonu kolem Veny. Ale na druhou stranu, když se někomu něco povede, tak mu to pochválím. Myslím tím vaše nové skladby v Dáli a Pod ledem. Líbí se mi jak texty, tak muzika je to melodický a snadno zapomotovatelný. Takže zkrátka jestli někdy bude CD rozhodně mi neurazí. Mějte se fajn.

Sifon: Díky

Petr a Lenka / 13.1.2019 21:23:55

Ahoj kluci, Mirošov neměl chybu, skvělá atmosféra, vyzařuje z vás pohoda a vaše vtipkování na pódiu to jen dokazuje. Sešlo se pár lidí, se kterými jsme na vás začínali chodit (cca před 34 lety) a zavzpomínalo se na mládí....Bylo to fajn. Děkujeme a těšíme se na Chválenice.

Sifon: Děkujeme moc, těšíme se ma vás ;-)

Jimet / 6.1.2019 17:17:40

Pár fotek ”Mirošov sokolovna” je na: https://jimet.rajce.idnes.cz/

Wendy / 3.1.2019 11:12:54

PF 2019! At to klape v osobnim i pracovnim zivote, preji mnoho uspesnych akci, hodne fanousku, kteri oceni poctivou muziku a tesim se zase nekdy priste! ????????

Sifon: Díky ;-)

Petr a Lenka / 31.12.2018 18:55:49

Ahoj kluci, přejeme vše nejlepší a hodně zdraví v novém roce a ať vám to hraje a zpívá minimálně jako teď.

Sifon: Děkujeme a přejeme PF 2019 ;-)

Radek / 28.12.2018 09:07:37

Teda pánové nedělní Radnice byly pecka. Byl to hudební zážitek a kromě toho jsem si odnesl s sebou i pěknou opičku ????. Hrajete výborně, díky a zase někdy čau.

Sifon: Díky Radku, byli jste skvělí všichni ;-)

jimet / 26.12.2018 15:12:18

Pár fotek 25.12.2018 Újezd: https://jimet.rajce.idnes.cz/

Sifon: Děkujeme ;-)

Petr a Lenka / 23.12.2018 09:04:01

Ahoj kluci, dík za parádní bigbít v Zálesí, i přes komorní účast jste do toho šli naplno, jako vždy, závěrečná kombinace Makoviček a Zdi byla zajímavá. Těšíme se dnes do Radnic.

Sifon: Děkujeme a zdravíme Šumavu :-)

Petr / 10.12.2018 18:23:34

Ahoj kluci, dík za rockový zážitek v Koterově. I přes slabší účast jste dali nové kusy za což jenom chválim, je vidět a samozřejmě i slyšet že nedřímete na vavřínech a tvrdě makáte. Už se těším na další akci, jen tak dál!

Sifon: Byli jste skvělí, děkujeme!!!

Luděk / 10.11.2018 06:14:01

Teda chlapi, na náměstí to byla parádní

jízda! Výborní muzikanti, jen tak dál. Superrr!

Sifon: Děkujeme moc moc ;-)

Luděk / 10.11.2018 06:14:01

Teda chlapi, na náměstí to byla parádní

jízda! Výborní muzikanti, jen tak dál. Superrr!

Sifon: Děkujeme moc ;-)

jarda / 8.11.2018 06:58:21

ahoj moc děkuji za včerejší koncert v Plzni na náměstí pěkné

Sifon: Děkujeme, bylo to fajn a vy jste skvělí ;-)

Květa / 2.11.2018 09:37:02

Vše nejlepší k svátku Karlům. Ať jsou zdraví, šťastní a spokojení, ať se jim vše daří a splní i ta nejtajnější přání. :-)

Sifon: Karlové děkují :-* :-* :-*

cariada / 19.8.2018 16:56:37

Včera jsem navštívil vaše vystoupení v Chlumčanech musím říct bylo to nakonec dobré. Ale dost mě dělal problém zvyknout si na zpěv ty výšky tam prostě chybí, ale u některých hodně známých věcí to bylo v pohodě. Ale co tam teda chybí hrozně moc je druhá kytara, nechtěli by jste někoho přijmout ať je zvuk takový na který jsme za ty roky zvyklý. Děkuji a přeju mnoho úspěchů. ps Věřím že až si vše sedne bude to ok.

Sifon: Děkujeme za názor, v téhle sestavě hrajeme necelý rok a v budoucnu je možné ledacos ;-)

Honza / 1.7.2018 18:59:29

Zdravím pánové, Sifon poslouchám už léta, přiznám se, že s návštěvou Vašeho koncertu jsem po změnách dost váhal bál jsem se hlavně zpěvu, zvyk je zvyk. Nakonec jsem vyrazil včera do Krásného Dvora. Ze začátku jsem byl trochu na vážkách, ale Vaše energie, zápal i zpěvák mě postupně dostali a příjemně potěšili za což díky. Rád budu chodit na obě party co hrají repertoár Sifonu, protože i tam se mi spousta věcí líbí, k těm skladbám mám srdeční vztah. Abych tak řekl co může být lepší než skvělá rocková kapela? Dvě skvělé rockové kapely :) Mějte se fajn. PS: Basák je klasa super.

Sifon: Honzo díky moc ;-)

fanoušek / 17.6.2018 13:56:01

Ahoj ta nová skladba, jak jste hráli na Králi je moc pěkná. Přidejte jich ještě pár, klidně i staronových a natočte to. Na poličce se pro vás místo vždy najde. Já vím, že kdyby šlo vše tak jednoduše, tak to by byla paráda. Ale jak se říká, dočkej času jako husa klasu. Přeji hezké léto.

Sifon: Děkujeme za kompliment, máme rozdělané nějaké nové písně, tak brzy další novinky ;-)

Karel / 14.6.2018 20:33:45

Pánové, ta nová je dost dobrá, trochu mi to připomíná Greymon, ta práce se zpěvama, rozhodně to nejni žádná nuda.

Sifon: Chochóóóóó, těš se, až si to přečte autor ;-)

Petr / 12.6.2018 10:26:25

Navštívil jsem Vaše vystoupení v Nezvěsticích, kde jsem se dočkal toho, že Sifon má výborné a důstojné obsazení, jako tomu bývalo zvykem. Suprová energie a umění. Těším se na další a další koncerty. Díky mistři!

Sifon: Díky ;-)

Petr / 8.6.2018 23:39:00

Ahoj kluci, dík za parádní akci v Kyšicích, jsem rád že vám to šlape. Chodím na Vás už nějakejch pětatřicet let takže spousta vzpomínek, jen tak dál!

Sifon: Díky moc Petře, uvi se brzy ;-)

Ilona / 18.4.2018 10:53:15

Jihočeši zdraví všechny muzikanty (i manželku), bylo to skvělé odreagování. Jako za mlada. Ještě jednou díky a brzy AHOJ.

Sifon: Zdravíme velmi Jižní Čechy, uvi se brzy ;-)

Jaroslava / 16.4.2018 13:57:43

21. 4. v Čimelicích na Havížďalce, skvělá muzika, výborná atmosféra, moc jsem si to užila, díky.

 

P.S. byla jsem tam dřív než kapela

Sifon: Děkujeme, jste skvělí a je to tam moc fajn. Z tajných zpráv se proslýchá, že se uvidíme brzy ;-)

Karel Klatovy 50 / 25.3.2018 21:19:09

Kluci děkujem, máme Vás rádi, lepší to díky Vám být nemohlo!!!

Sifon: Děkujeme a přejeme hodně zdraví!!! Uvi se brzy ;-)

lochneska / 18.3.2018 20:17:24

Po pár letech mateřské přestávky v ježdění za muzikou jsem zabrousila sem a nestačím se divit... Ale věřím, že přes všechny komplikace vám to hraje a bude hrát dobře. A že si vás zase někdy přijedu poslechnout naživo. Vždycky to bylo fajn :-)

Sifon: Díky Lochnesko, dej se brzy vidět ;-)

Jarin / 18.1.2018 10:58:37

.....

Sifon: Děkujeme za zprávu, příspěvky tohoto typu s dovolením nebudeme publikovat.

Pepík / 12.1.2018 12:45:53

Jirko, buď rád, že to takhle dopadlo. Jak se říká: všechno zlé je k něčemu dobré a ono si vzít do kapely člověka, který trpí napoleonským komplexem, nemohlo dopadnou jinak. Dřív nebo později by Tě jako kapelníka stejně vyštval. Ty jeho kecy o „důvodech neslučitelných s dobrou náladou a pohodou v kapele“ jsou tradiční. Držím palce, boží mlýny melou pomalu, ale jistě...

Jarka / 10.1.2018 10:21:57

ahoj sifonaci dobre ze tam mate super zpevaka Kaju i ostatni vsichni vam moc fandi mladi i starsi ahoj

fanynka / 10.1.2018 08:39:34

Naprostý souhlas s Klárou D. Měla jsem možnost poslechnout si oba Sifony a musím uznat, že jste to právě vy Sifon rock, který mě přesvědčil o tom, který Sifon budu s radostí navštěvovat. Jste super muzikanti s parádním zpěvákem. Mám z vás ohromnou radost a těším se na vaše další vystoupení. Vaše fanynka.

Sifon: Děkujeme moc moc ;-) Máme v kapele naprostou pohodu a je skvělé, že je to slyšet...

Klára D. / 9.1.2018 18:27:34

Zdravím Sifone!! Jsem dlouholetá fanynka. Když jste se teď rozdělili, bála jsem se, jak to dáte, jestli Jirka Vébr sežene dostatečně zdatné muzikanty. Musím říct, že po Radnicích a Mirošově smekám pomyslný klobouk! Líbí se mi, že máte to, co ti druzí nemají - šou! Ačkoli jsem po rozpadu fandila těm druhým, myslím, že svoje peníze za lístky budu dávat vám! Moc jste mě potěšili, do Mirošova jsem vzala i přátele, kteří též trochu skeptičtí, ale nakonec uznali, že hrajete suprově! Moc vám přeju, ať vám to vydrží, těším se, až vás zase brzy uvidím naživo! Klára, Plzeň

Sifon: Klárko děkujeme moc, tohle se čte krásně ;-)

Admin / 9.1.2018 11:22:38

Fórum je v provozu, děkujeme za vaše písmenka ;-)

Jarka / 7.1.2018 20:36:51

Kajo jsi super jen tak dal mame te radi jsi nase zlaticko

fanoušek / 30.12.2017 00:11:22

Ahoj, musím uznat že vám to hraje slušně a zpěvák se toho ujal také se ctí. Ale dost mi tam chybí druhá kytara. Tomáš hraje na kytaru dost dobře a podává stabilní výkon. Ale dvě kytary tomu dávali jakoby jinou strukturu plnější a hutnější zvuk. Je to možná tím, že jsem za těch 30 let co Sifon poslouchám složení s jednou kytarou nezažil. Jednou jste hráli nějakou dobu bez kláves, když odešel Michal. Nebylo to špatný, ale popravdě řečeno byl jsem rád když k vám přišel Míla. Neberte to ve zlém, je pouze můj názor a někomu ho nevnucuji. Ale takový Kabát nebo Harlej si s jednou kytarou taky nedovedu dost dobře představit. Mějte se fajn.

Mrakomor / 26.12.2017 15:25:05

Po včerejším Mrákově můžu říci, že Sifon má konečně zase sestavu hodnou svého jména. Celá naše parta byla hodně překvapená, takovou bombu z nás nikdo nečekal. Sifon bude zase špička.

Karel / 24.12.2017 16:14:46

Tož pánové, i já jsem byl v Radnicích mile překvapen, hlavně vaše společný zpěvy, to byla parádní harmonie. Líbí se mi i jak se Tomáš celkem originálně popral s kytarou a jestli ty jeho experimenty byly skutečně chyby, jak mi tvrdil, tak ať vesele chybuje dál, je to zajímavější, než kdyby to hrál jako robot. Moc mě potěšily písničky City na prodej a Než půjdeš spát. Musím uznat, že bez některých jiných kousků (s větším obsahem alkoholu) bych se obešel, ale tak už to lidi prostě mají, no. Sranda byla, jak se na konci objevil Michal a zařval tam ty svoj vokály, to bylo dobrý. Kdyby tak mohly oba Sifony existovat současně a v míru, to bych si přál - každá parta má něco, co ta jiná nemá, a tak je to teď všechno pestřejší.

Pája / 22.12.2017 12:03:35

Ahoj, hrajete dnes ve Stříbře?

Radek / 17.11.2017 15:51:56

Ahoj. Nikdy jsem Vás neslyšel naživo, protože hrajete převážně v západních čechách. Ale vaši muziku znám a je vážně skvělá. Spousta vašich skladeb má vysokou úroveň a mám je rád. Snad se mi někdy poštěstí slyšet Vás naživo. Díky za skvělou hudbu.

Javi / 4.11.2017 06:54:26

Zdravím a přeji štěstí. Jirko, Sifon a pouze s jednou kytarou, no moc si to nedovedu představit.

Paul / 26.10.2017 11:30:44

Zdravím Sifon a chci se jen zeptat-není nějaká pauza v koncertování?

Péťa / 28.9.2017 21:30:31

Chlapáčci moji, těším se na vaše velký finále v Mrákově :-*:-*:-* budou slzicky:- (

Květa / 25.9.2017 10:11:35

A co 14.10. Blovice Sokolovna, 21.10. Chrást? Zrovna to, kam se můžu dostat vlakem a nočním busem zpět. :- (

Karel / 12.9.2017 18:13:46

proč máte tak málo kšeftů v říjnu a prosinci? A v Listopadu nehrajete vůbec?

Haken / 20.8.2017 21:48:25

No co dodat k akci v Kameňaku. Bylo to naprosto úžasný, no prostě bomba jak má být. Na parketě se nedá ani popsat co to člověku přináší za požitek, když se derou obě výborné kytary, basa která sevře hruď a mohl bych pokračovat jak to máte dobře nastavený. Do toho pár piveček a je to hotová extáze. Ještě teď nemohu pořádně mluvit, hlasivky jsou asi někde u koupaliště. Ještě jednou chci poděkovat za skvělou zábavu na které je vidět, že vás to baví.

Sifon: Ahoj a díky moc, pro takové publikum se hraje prostě parádně, je to zásluha i Vás všech fandů a lidiček co se chodí na naše vystoupení bavit... ;-)

Honza / 14.8.2017 09:34:19

Ahoj, to že jste si fajnově poradili s klasickým repertoárem už jsem věděl z řady návštěv Vašich akcí, v sobotu ve Stříbře mě ale kromě klasiky potěšily nový skladby - jsou moc dobrý, svěží a zároveň si myslím, že mají v dobrém i klasickej rukopis kapely. Což je super. PS: Těším se na nějaké nové CD a skvělý je, že jen málo legendárních kapel ještě dál skládá a zařazuje novinky. Tak za to moc chválím.

Sifon: Ahoj a díky moc, snažíme se co to dá ;-)

Petra / 12.8.2017 14:17:10

Děkujeme za krásný koncert v Ledcích, i přesto, že nebylo úplně super počasí, jsme si to moc užili:) Hráli jste opravdu parádně, nemělo to chybu:)

Sifon: Díky moc, pro plný parket se vždycky hraje výborně :)

Občerstvení,, Na hřišti” Chlumčany / 9.7.2017 15:37:02

Moc děkujeme za super zábavu.

Sifon: I my děkujeme, bylo to u Vás opravdu super :)

Karel / 30.6.2017 20:23:52

Chtěl bych tady se zpožděním poděkovat za ty Šťáhlavice. Už strašně dlouho sem neslyšel Sifon hrát venku, takže mě příjemně přeqapil ten zvuk - venku se narozdíl od vnitřního sálu nic neodráží. Takže Jarda šikula nastavil všechno, aby to hrálo a ono to hrálo jako bejk. Fakt dost dobrý. A zas to bylo trochu jiný, než minule, to se prostě nikdy neomrzí. A ten Milanovo trik na začátku druhý série, jakože začíná znova Prázdnej Dům, ale v poslední chvíli přehodí na Srdce v okovech je fakt vtipnej, kdybych neznal playlist nazpaměť, tak byste mě dostali. Díky, Karel.

Sifon: : D díky Karle

Tím trikem dostal Milánek asi všechny, včetně kapely... ;-): D

Péťa / 29.6.2017 09:38:37

a dnes Péťovi: vše nejlepší k Tvému svátku, hodně štěstí, málo zmatků. Ať splní se Tvé každé přání, od západu po svítání...:-)

Sifon: Ooooo, děkuji Péťo :)

Péťa / 19.6.2017 12:49:30

Siru Milánkovi, přeju vše nejlepší k svátku :-)

Sifon: Uctivé díky Péťo :-)

Květa / 13.6.2017 10:27:54

Všechno nejlepší Toníčkovi k svátku a současně také už i Milanovi. Kluci, užijte si to, těšíme se na Šťáhlavice. Nezapomeňte objednat počasí. Ahojky. :-)

Sifon: Děkujeme Květo, i my se těšíme a počasí bude :-D

Honza / 13.6.2017 00:02:47

Ahoj v Horní Bříze Vám to hrálo bezva playlist postavenej taky dobře, sólíčka stály za to vše parádní hraje to krásně. Jediná pro mě vada na kráse ten obrovskej skluz Vašeho koncertu (aspoň proti programu) Vaše chyba to nebyla viděl jsem Vás tam normálně včas. Tak ať se daří a brzy zopáknu raději přímo na Vaší vlastní akci :)

Sifon: Díky moc Honzo, na takových akcích se to holt stává a je to úděl posledního vystupujícího, nedá se s tím nic dělat :-)

Petr / 13.5.2017 18:27:11

Hezký den, koukám na váš rozpis na 20.5. 2017 do Nepomuka do sokolovny a přes ulici ten den a stejnou hodinu bude hrát EBR. Zajímavé řešení Nepomuckých pořadatelů.

Sifon: Už je to tak, víme o tom již od chvíle, kdy jsme byli osloveni pořadatelem a upozorňovali jsme na to.

Jsou to ale akce v čase pouťových slavností v Nepomuku, v Sokolovně je navíc rozšířený program s předkapelou (Brenda 5) a barmanskou show, my začínáme v cca 22:15 a hrát budeme minimálně do dvou ;-)

Karel / 9.5.2017 23:13:43

V Plzni to bylo dost zajímavý. Kalikovák je menší klub, takže zvuk byl o dost lepší, než ve větších sálech, kde se to hodně rozlejhá. Bubny zněly krásně a Jirkovo práce se mi moc líbila, všim sem si triků, který normálně nezachytim. Celkově moc pěkný, pánové.

Sifon: Díky Karle :-)

Hanka / 5.5.2017 17:33:19

Je možne na adresu zaslat podpisovou kartu i s venovanim a s podpisy vsech clenu kapely?

Sifon: Něco vymyslíme :-)

Kam bys ji chtěla poslat? :-)

Petr / 2.5.2017 11:08:24

Stálý zdraví kamarádi, co se týče Dlouhý cesty tedy ”Far Away”, jednoznačně ano! Je to vokálová záležitost a hodně taky o kytaře a celkovém muzikanství. Vím, že je to náročnější skladba, ale věřím, že se i v součastné sestavě podaří toto skvostné dílo nacvičit. Držím palce a přeji hodně zdaru!!!

Javi / 30.4.2017 09:34:21

Zdravím vás a mám dotaz. Neuvažujete, že by jste třeba příští rok natočili nové CD. Vím, že v dnešní době je to dost finančně náročné, ale máte dost skalních fandů kteří ho budou chtít do sbírky. A další věc je ta, že tahle nová sestava je super a určitě si ho zaslouží. Jinak, že jste oprášily Far Away je paráda a prosím také jako kolega přede mnou o Hallo Jane. Ta skladba je strašně povedená a patří z Generace k mým nejoblíbenějších. Mějte se krásně a užívejte si života nadcházejících parketů.

Sifon: Ahoj, tak o novém CD určitě uvažujeme, momentálně máme zrovna takové tvůrčí období a je rozděláno několik úplně nových věcí... takže když to bude takhle dobře pokračovat, tak za čas bude jistě co točit a ten příští rok se jeví reálně. Tímto tedy trochu brzdíme vytahování starých hitovek, ale asi je jasné co má prioritu... :-)

Martin / 29.4.2017 12:57:48

Ahoj chlapy myslíte že by bylo možné tady na stránkách udělat něco jako zpěvník s akordy popřípadě taby aby jsi človek mohl Vaše pecky zahrát doma pro potěšení?

Sifon: Ahoj, díky za zájem :-) Tak možné by to určitě bylo, zkusíme o tom popřemýšlet... písniček je hodně a trochu práce a času by to zabralo, ale něco hratelného pro akustiku se můžeme pokusit časem sepsat ;-)

Tom / 28.4.2017 11:10:03

Far Away? 100% správná volba! Z Generace bych volil ještě např. Jedinej den či Hallo Jane. Hodně bych se ale přimlouval za ”Párty”. ”Oprášení” některých starších ”pecek” je myslím správnou volbou. Např. v poslední době na ”zábafkách” hraný ”Lohengrin” nám udělal velkou radost ...

Sifon: Ahoj a díky...;-)

123 Další Zobrazit vše

2015 © SIFON

Kontaktní osoba: Jiří Vébr
Mobil: +420 777 287 080

Telefon: +420 377 462 121
E-mail: info-ZAVINOVADLO:sifonrock.cz

Vyrobilo AG25 s.r.o.

Originál 40 let
1979 - 2019

Band Zone YouTube Facebook Instagram
Hledat ve webu

Kapelu Sifon není třeba fanouškům západočeského rocku představovat. Na scéně působí již více než 35 let a dodnes nabízí svým posluchačům osobitou vlastní hudbu, nadčasové texty a nezapomenutelnou atmosféru při živých vystoupeních.

Zde najdete mnoho informací o kapele, aktuální i historické fotografie a videa především z koncertů, texty písní, termíny akcí a možnost podiskutovat ve fóru mezi fandy i členy kapely a týmu techniků.

Děkujeme všem svým fanouškům za skvělou podporu! Sifon jede dál!